Letargia bufnitei batrane*)**)
De 50 de ani filosofia a murit sau e cataleptica. Ultimele contributii relevante au fost cele din analiza limbajelor complexe, cu aplicabillitate in cibernetica. Se poate deci spune, fara a fi complet superficiali, ca scopul final al filosofiei a fost aparitia computerelor, indepartarea gandirii de om, externalizarea sa. Dupa anii 50 nu mai avem filosofi si nu mai avem opere […]