Disponibilizari in stil Radio Erevan

Ministrul de interne, Traian Igaş, a retras cetăţenia angajaţilor din MAI care urmează să fie disponibilizaţi. El declarase anterior că „niciun cetăţean nu va avea de suferit de pe urma disponibilizărilor de la Ministerul de Interne” şi, constatând că şi foştii angajaţi sunt cetăţeni, a fost nevoit să îi declare apatrizi. „A fost o chestiune de probitate profesională”, va declara Igaş, surprins şi el că pentru prima dată şi-a putut respecta cuvântul dat.

(semnat: NI si CC al NI)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *