Candidatii UDMR pentru Parlamentul European

Nume şi Prenume

Data naşterii

Profesia

Ocupaţia

1.

TŐKÉS LÁSZLÓ

01.04.1952

Preot reformat

Episcop, deputat în Parlamentul European

2.

WINKLER IULIU

14.03.1964

Inginer/economist

Deputat în Parlamentul European

3.

SÓGOR CSABA

12.05.1964

Preot

Deputat în Parlamentul European

4.

SZILÁGYI ZSOLT

29.07.1968

Politolog

Lector universitar

5.

KOVÁCS PÉTER

22.05.1974

Politolog

Preşedinte executiv al U.D.M.R.

6.

HORVÁTH ANNA

17.07.1973

Econimist, jurist

Avocat

7.

ASZTALOS FERENC

16.05.1945

Profesor

Pensionar

8.

LÁSZLÓ JÁNOS

01.03.1952

Inginer

Director General

9.

BRASSAI ZSOMBOR

04.04.1971

Preot

Referent

10.

DEMETER JÁNOS

18.01.1961

Medic veterinar

Vicepreşedinte CJ Covasna

11.

BÓNIS ISTVÁN

01.05.1951

Medic stomatolog

Stomatolog

12.

DÁVID LÁSZLÓ

18.07.1956

Dr. Inginer

Profesor universitar

13.

LŐRINCZ CSILLA

04.10.1976

Jurist

Consilier pentru afaceri europene

14.

FARAGO PETRU

06.11.1977

Inginer colegiu electromecanic

Deputat

15.

TISCHLER FERENC

26.11.1975

Economist

Director

16.

ABRAM NOEMI

06.06.1968

Invăţătoare, comunicare socială

Director executiv

17.

CSÉP ÉVA-ANDREA

27.10.1976

Specialist în comunicare şi în relaţii publice

Marketing manager

18.

BOROS JÁNOS

24.01.1948

Inginer constructor

Director şi reprezentant al unei întreprinderi individuale

19.

DEBRECZENI ALEXANDRU

27.09.1984

Politolog

Manager de proiect

20.

SYLVESTER LAJOS

03.06.1934

Jurnalist

Ziarist

21.

DÉNES ISTVÁN

21.08.1971

Inginer, economist

Administrator

22.

DEÁK ZOLTÁN

27.11.1975

Profesor

Director

23.

VÁNYOLÓS STEFAN-ALBERT

24.08.1950

Profesor

Profesor

24.

SÁNDOR KRISZTINA

15.06.1980

Jurnalist – politolog

Funcţionar economic

25.

KRECSÁK-SZÖLLÖSI ADALBERT

30.03.1951

Inginer chimist

Viceprimar

26.

KERESKENYI GABOR

29.01.1980

Jurist

Viceprimar

27.

FINNA ISTVÁN

02.04.1981

Geograf

Profesor

28.

SOLOMON ADRIAN

04.03.1969

Economist

Preşedinte al Asociaţiei Maghiarilor Ceangăi din Moldova

29.

SZELL LÖRINCZ

22.09.1977

Inginer

Director la DJT Hunedoara

30.

BIRÓ ENIKŐ

04.08.1974

Avocat

Avocat

31.

HALÁSZ FRANCISC

02.06.1959

Profesor

Inspector şcolar general adjunct

32.

LAKATOS RÓBERT-ÁRPÁD

30.10.1968

Regizor film

Preparator universitar

33.

GĂMAN MIHAI

06.11.1966

Jurist

Primar

34.

KOVÁCS MATÉ

14.11.1978

Politolog, administraţie locală

Director

35.

CZIKA TIHAMÉR

07.11.1981

Jurist

Specialist relaţii publice

36.

TORÓ TIBERIU

11.09.1957

Cercetător ştiinţific, fizician

Fără ocupaţie

37.

TONK GABRIELLA

03.11.1975

Psiholog

Referent

38.

BÁLINT MARGIT

26.01.1982

Economist

Asistent în Parlamentul European

39.

ORBÁN MIKLÓS

25.05.1983

Inginer agronom

Inginer agronom

40.

OROSZ CSABA

24.12.1975

Economist

Director

41.

MAGYARI LEVENTE

13.12.1982

Profesor de istorie

Organizator artistic

42.

SZABÓ TAMÁS

16.02.1979

Economist

Inspector

43.

BAKK MIKLÓS

14.06.1952

Inginer

Conferenţiar universitar

vezi si UDMR in alegerile pentru Parlamentul Romaniei

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.